Effecten negatief voor winkelcentra en bedrijventerreinen
De winkeliers die in het verleden risicovol geïnvesteerd hebben in de opbouw van de stad vinden dat ze de tijd moeten krijgen om hun winkelcentra tot een succes te maken.
Het toestaan van winkels op bedrijventerreinen leidt tot praktische problemen voor de bestaande ondernemingen, bijvoorbeeld op het gebied van verkeersveiligheid en parkeren.
De voorgestelde functiemenging zal leiden tot een toenemend aantal situaties waarin bedrijven en winkels hinder van elkaar hebben.
Zo wordt het minder aantrekkelijk voor bijvoorbeeld productiebedrijven en zakelijke dienstverleners om zich op zo'n terrein te vestigen.
De Almeerse consument krijgt door het amendement een verspreid winkelaanbod dat met het openbaar vervoer moeilijk bereikbaar is en dat leidt tot veel autoverkeer.
Mocht het amendement worden aangenomen dan moeten we accepteren dat er winkelcentrumpjes gaan ontstaan op bedrijventerreinen en dat de bestaande winkelcentra nog zwaarder onder druk komen te staan.
Dit is niet in het belang van de ondernemer, de winkelier en de consument en ook niet voor de ontwikkeling van de stad.
Dit persbericht is opgesteld namens de ondernemersverenigingen Winkeliersvereniging Doemere, Ondernemersvereniging Stadscentrum Almere, Belangenvereniging Ondernemers Almere Haven, Winkeliersvereniging Buitenmere en Vereniging Bedrijfskring Almere ondersteund door Hoofdbedrijfschap Detailhandel en Kamer van Koophandel Gooi-, Eem- en Flevoland. |