De twaalf bedrijven vallen in een categorie die in het nieuwe bestemmingsplan niet meer is toegestaan maar wordt gedoogd. Voor toekomstige buren van de bedrijven wordt het in de toekomst eenvoudiger om te klagen over hinder. Dat kan de normale bedrijfsvoering beperken.
De gemeente Almere heeft de maatregel bedacht om ook maatschappelijke instellingen (bijvoorbeeld een kerk of een school) op het bedrijventerrein te kunnen vestigen.
De VBA heeft de gemeente gevraagd het concept bestemmingsplan zo aan te passen dat de ondernemers niet beperkt gaan worden.
De gemeente heeft inmiddels een vergunning gegeven voor de vestiging van een sexinrichting op het terrein. Bovendien zijn er vergevorderde plannen om een coffeeshop op het terrein te vestigen.
|