Bevestiging van eerder gemaakte keuzes
De bevestiging door het kabinet van de eerder gemaakte keuzes voor de verdubbeling van de A6 en verbetering van de huidige spoorverbinding geeft vertrouwen in een snelle uitvoering van nieuwe infrastructuur.
Het extra beschikbare geld voor de verdieping van de A6 in de Weerwaterzone schept kansen om Almere-Stad en Almere Haven met elkaar te verbinden. Het zuidelijk gebied aan het Weerwater heeft daarmee de potentie gekregen om uit te groeien tot een Randstedelijke toplocatie voor werken en wonen.
De ondernemers in de VBA ondernemerskring de Steiger / de Paal en de gemeente Almere zullen met elkaar in een werkgroep de ontwikkelingen bespreken en afstemmen.
Hogeschool
Zeer positief is de keuze een brede hogeschool in Almere te vestigen. Hierdoor kunnen jongeren veel vaker in Almere een opleiding volgen en worden deze hoog opgeleiden vaker voor de stad behouden. Hiermee wordt daadwerkelijk iets gedaan om aanbod van en vraag naar hoogopgeleiden in Almere in de toekomst beter op elkaar af te stemmen.
Bovendien draagt de Hogeschool bij aan een diverser beeld in de stad en levert de school veel arbeidsplaatsen op.
Westelijke oriëntatie en de IJmeerverbinding
De keuze van het kabinet voor een westelijke oriëntatie van de groei van Almere is verstandig. Deze keuze biedt de beste economische kansen, voor Almere en voor de Metropoolregio Amsterdam.
Een westelijke oriëntatie kan echter alleen succesvol zijn met goede verbindingen. De IJmeerverbinding is daarom een noodzaak en heeft de prioriteit.
Ook is het noodzakelijk dat het Toekomstbeeld Markermeer-IJmeer snel duidelijk gaat worden. De ecologische verbetering van dit gebied en de uitbreiding van de stad zijn met elkaar verbonden.
De VBA zal bij de overheid en de werkmaatschappij die de IJmeerverbinding gaat uitwerken er op aandringen nadrukkelijk ook de optie voor een wegverbinding mee te nemen.
A27
Terecht ligt de prioriteit bij een westelijke ontsluiting richting Amsterdam. Maar ook op de A27 zijn de files lang. Het is onvoldoende duidelijk wanneer dit probleem wordt opgepakt.
100.000 arbeidsplaatsen?
In de RAAM brief wordt nauwelijks aangegeven hoe de 100.000 arbeidsplaatsen worden gerealiseerd. Het is begrijpelijk dat de ruimtelijke ordeningsplannen tot nu toe de prioriteit te hebben gekregen. Het is nu echter tijd om stevig op de ontwikkeling van de economie in te zetten.
De VBA heeft zich in de schaalsprong gecommitteerd om in te zetten op schone, hele, veilige en bereikbare werklocaties die de beste prijs / kwaliteit verhouding van Nederland bieden.
Vliegveld Lelystad
Het is jammer dat er voor de ontwikkeling van vliegveld Lelystad wel randvoorwaardelijk een aantal maatregelen zijn genomen maar er geen geld is voor investeringen. Dat zal de ontwikkelingen in dit gebied vertragen.
Om te voorkomen dat bedrijfsvestiging aan Flevoland voorbijgaat dient de ontwikkeling van het bedrijventerrein A6/A27 de komende tien jaar prioriteit boven de ontwikkeling van de bedrijventerreinen rond het vliegveld te krijgen.
Inzet noodzakelijk voor harde afspraken gemeente- en provinciefonds
Almere heeft extra investeringen in de bestaande stad nodig. In veiligheid, cultuur, sociale samenhang, de openbare ruimte en onderwijsvoorzieningen.
Het kabinet erkent de bijzondere positie van Almere maar de VBA is pas gerust als de intenties zijn omgezet in harde afspraken met betrekking tot de financiering. |