De opening van Morosa verliep niet zonder slag op stoot, zelfs nu nog loopt er een hoger beroep in een zaak die de Vereniging Bedrijfskring Almere heeft aangespannen tegen de komst van de salon.
De VBA is van mening dat de gemeente Almere de vergunning verlening baseert op het feit dat in de prostitutienota vestiging van een sexinrichting, na speciale toestemming, mogelijk is op een regulier bedrijventerrein.
In de Gemeentelijke Vestigings Visie wordt het bedrijventerrein Poldervlak juist als een binnenstedelijk bedrijventerrein beschouwd. En daar is is prostitutie juist nadrukkelijk uitgesloten.
Op het bedrijventerrein wil de gemeente Almere ook een coffeeshop vestigen. Tevens wil de gemeente de vestigings- en doorgroeimogelijkheden voor ondernemers beperken door een gedeelte van het terrein in een lagere milieucategorie te plaatsen.
De VBA wil een duidelijker visie van de gemeente op de ontwikkeling van het bedrijventerrein, uitgaand van de versterking van de economische functie. |